Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.05.2017, 00:00

Drucker zisťuje, čo je nadštandard

Balík základnej starostlivosti na Slovensku podľa odborníkov nie je presne definovaný. A to neúmerne zaťažuje štátny rozpočet.

Drucker zisťuje, čo je nadštandard
Zdroj: TASR

Nadštandardná izba, peniaze na liečbu onkologickej choroby či odškodné za každý deň v nemocnici. Aj to sú niektoré z možností komerčného doplnkového poistenia pre slovenských pacientov. U nás však takýto produkt v praxi nefunguje tak ako v zahraničí. V predminulom roku ho využilo iba 0,6 percenta ľudí. Do poddimenzovaného systému by však mohlo priliať peniaze navyše. Rezort sa v súčasnosti zaoberá myšlienkou doplnkového poistenia regulovaného štátom. „Je to jednou z tém, ktoré ministerstvo zdravotníctva analyzuje,“ potvrdila hovorkyňa Zuzana Eliášová. Ministerstvo tiež chce dať odpoveď na otázku, čo je nadštandard.


Politické rozhodnutie
V súčasnosti samostatný produkt poskytujú len niektoré klasické poisťovne, zo zdravotných cez svoju komerčnú dvojičku iba Union. Postenie kritických chorôb či úrazov je však často súčasťou balíka životného poistenia. O možnosti pripoistení určených štátom sú ochotné diskutovať aj zvyšné dve zdravotné poistne. Štátna VšZP odkazuje, že existuje viacero oblastí, kde by sa dalo využiť, napríklad stomatologická starostlivosť či rôzne špeciálne vyšetrenia. Podľa PR manažéra D

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.