Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.05.2017, 12:05 Aktualizované dňa 24.05.2017 o 12:23

Slováci dali Matovičovi jasný odkaz. Nesúhlasia s jeho rozhodnutím výhýbať sa parlamentu

Toto Matovičovo rozhodnutie sa prejavilo aj v prieskume parlamentných strán, keď hnutiu OĽaNO-NOVA klesli preferencie o vyše dve percentá (9,3 percent).

Slováci dali Matovičovi jasný odkaz. Nesúhlasia s jeho rozhodnutím výhýbať sa parlamentu

Slováci nesúhlasia s rozhodnutím šéfa OĽaNO-NOVA Igora Matoviča, ktorý sa 8. mája rozhodol nechodiť na zasadnutia parlamentu.

Vyplýva to z najnovšieho prieskumu agentúry Polis, ktorého sa zúčastnilo vyše 1 300 ľudí. Predseda OľaNO Igor Matovič vyhlásil, že nebude kvôli vyhrážkam od neznámeho muža na ulici, viac chodiť na zasadania parlamentu. Súhlasíte s týmto jeho rozhodnutím? znela otázka v prieskume.

S týmto rozhodnutím nesúhlasí až 62,3 percenta.

​Naopak rozhodnutie šéfa parlamentu podporilo 11 percent opýtaných.

Toto Matovičovo rozhodnutie sa prejavilo aj v prieskume parlamentných strán, keď hnutiu OĽaNO-NOVA klesli   preferencie o vyše dve percentá (9,3 percent). Matovič svoje rozhodnutie vysvetlil na brífingu tým, že nebude chodiť do parlamentu „ako poskok a podriadený tohto psychopata," čím narážal na šéfa Národnej rady Andreja Danka. Ten vo svojom emotívnom vystúpení prezradil, že sa mu niekto vyhrážal.

Na tlačovke spomínal mnohé prípady, keď ho mala vláda moc obrať o občianske práva. Vyvrcholiť to malo vyhrážaním sa od neznámeho muža, ktorý mal Matovičovi na ulici povedať: "Do pondelka máš termín a vypadneš odtiaľ. Inak ti sám nájdem vlak. My ťa vyhadzovať nebudeme. Keď s tým pôjdeš na políciu, len to urýchliš."

Podľa Matoviča je za tým práve Danko, ide však o jeho domnienku, ako sám na tlačovke priznal.

"Možno to nie je Danko, možno Fico, Bugár, Kaliňák, možno iný 'mafoš', ktorý sa pohybuje v parlamente či vo vláde, možno sa na tom dohodli spoločne, ale nedokážem s takýmto pocitom do siene zákonnosti, do priestoru, v ktorom by mal byť výkvet národa, naďalej chodiť," skonštatoval.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.