Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.05.2017, 19:50

Lipšicovi zamietli dohodu o vine a treste. Nepriznal sa a neuznal si vinu

Lipšicovi zamietli dohodu o vine a treste. Nepriznal sa a neuznal si vinu

Generálna prokuratúra zamietla obvinenému Danielovi Lipšicovi dohodu o vine a treste. Dôvodom je, že sa nepriznal k spáchaniu skutku a neuznal si vinu, čím nesplnil zákonné podmienky na konanie o dohode o vine a treste. Vo svojich spravodajských reláciách o tom informovali TV JOJ a TV Markíza.

Generálna prokuratúra vrátila spis Krajskej prokuratúre v Bratislave 19. mája. Momentálne sa nachádza u dozorového prokurátora, ktorý rozhodne o ďalšom postupe. Ak Daniel Lipšic podmienky splní, môže opäť požiadať o konanie. O ďalšom postupe bude rozhodovať krajský prokurátor.

Daniel Lipšic mal nehodu 19. septembra 2016. Vo večerných hodinách na Vajnorskej ulici v Bratislave zrazil 72-ročného muža, ktorý po prevoze do nemocnice zomrel. Policajti ešte v ten večer robili na mieste vyšetrovacie úkony, ako aj rekonštrukciu nehody. Daniel Lipšic sa po nehode vzdal poslaneckého mandátu. Polícia ho v januári tohto roku obvinila.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.