Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.09.2021, 13:40

Fico chce na Záleskú podať trestné oznámenie. Som si vedomá svojich povinností, reaguje sudkyňa

Podľa šéfa špecializovaného súdu Hrubalu si sudca nemá všímať aktivity osôb, ktoré nie sú stranami v konaní.

Fico chce na Záleskú podať trestné oznámenie. Som si vedomá svojich povinností, reaguje sudkyňa
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Rešpektujem práva iných a som si vedomá svojich sudcovských povinností. Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Pamela Záleská to uviedla v reakcii na trestné oznámenie, ktoré na ňu avizovali podať poslanci opozičného Smeru.

"Žiadny nátlak som si v tejto a ani v iných veciach nevšimla," vyhlásila sudkyňa, ktorá v pondelok 20. septembra vyniesla rozsudok v prípade bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

Predseda Smeru Robert Fico v pondelok podvečer uviedol, že trestné oznámenie súvisí s podozrením zo spáchania trestného činu ohýbania práva.

Politici majú práva ako všetci ostatní občania - vrátane účasti na hlavných pojednávaniach a práv súvisiacich s podávaním trestných oznámení. Uviedol v tejto súvislosti predseda Špecializovaného trestného súdu Ján Hrubala.

 Zároveň doplnil,  že sudcovia majú ignorovať aktivity osôb, ktoré nie sú účastné na konaní pred súdom. "V rámci rozhodovania je povinnosťou sudcu ignorovať akékoľvek aktivity osôb, ktoré nie sú stranami v konaní - vrátane aktivít politikov, médií či občianskej verejnosti," zdôraznil šéf ŠTS.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.