Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.05.2017, 16:20

Prvý prieskum v Banskobystrickom kraji. Župné voľby by jasne ovládol Kotleba

Podľa prieskumu agentúry AKO počet nerozhodnutých voličov je vyšší, ako Kotlebove preferencie.

Marian Kotleba
Zdroj: TASR/M. Svítok

Predseda ĽSNS a banskobystrický župan Marian Kotleba jednoznačne v tomto kraji vedie. Ukázal to prvý prieskum. Vypracovala ho agentúra AKO na vzorke tisíc ľudí z Banskobystrického kraja. 

Prieskum spravila ešte koncom februára agentúra AKO pre jedného z kandidátov Stanislava Mičeva. Kotlebu by volilo 21,6 percenta.

Druhý by skončil práve Mičev so 14 percentami. Tretí je poslanec SaS Martin Klus. Je nutné poznamenať, že počet nerozhodnutých voličov je vyšší, ako Kotlebove preferencie, viac ako 23 percent.

Agentúra vypracovala aj model, v ktorom sú iba odpovede od rozhodnutých pre konkrétneho kandidáta, tých, ktorí pôjdu voliť určite alebo pravdepodobne, ale aj tých, ktorí pravdepodobne nepôjdu.

V tomto prípade by sa víťazom volieb stal Kotleba s 30,8 percentami. Hneď za ním s rozdielom 10,8 percentuálneho bodu je šéf Múzea SNP Mičev (20 percent), tretí Klus by získal 14,4 percenta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.