Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.05.2017, 11:56 Aktualizované dňa 03.05.2017 o 15:08

Kaliňákov rezort zamenil dva lukratívne pozemky v Bratislave. Dostal za to štyri byty pre policajtov

​Na tomto biznise mala profitovať Zuzana Kurucová, ktorá je manželkou starostu Vrakune Martina Kuruca. Ministerstvo sa voči obvineniam ohradilo.

Minister vnútra Robert Kaliňák čelí ďalšej kauze. Jeho ministerstvo zamenilo v decembri minulého roka dva lukratívne pozemky v Starom a Novom Meste v Bratislave.

Za odmenu malo ministerstvo dostať štyri byti vo Vrakuni pre policajtov. Infomáciu priniesol týždenník Plus 7 dní.

​Na tomto biznise mala profitovať Zuzana Kurucová, ktorá je manželkou Starostu Vrakune Martina Kuruca. Súkromná firma mala získať dva luxusné pozemky od ministerstva v hodnote 1,5 milióna eur. Ministerstvo „na oplátku“ získalo štyri byty na okraji Bratislavy a 599-tisíc eur v hotovosti. 

Kurucová je bývalou poslankyňou mestskej časti Ružinov.

V roku 2006 kandidovala za koalíciu SDKÚ a KDH, o štyri roky neskôr zase za koalíciu Smer, Strana zelených, Občianski kandidáti, SNS a Slobodné fórum. Martin Kuruc bol poslancom SDKÚ. V roku 2006 ho vylúčili zo strany.

Ministerstvo vnútra sa ostro ohradzuje voči článku Plus 7 dní „Ďalší Kaliňákov superbiznis“, v ktorom odzneli hrubo zavádzajúce informácie týkajúce sa zámeny nehnuteľností zrealizovanej ministerstvom vnútra. Ministerstvo vnútra zamieňalo pozemky, ktoré nevedelo využiť na svoju činnosť vzhľadom na to, že na nich boli objekty, ktoré sú v kritickom stave alebo na nich stáli stavby, ktorých nie je vlastníkom. Na to, aby ktokoľvek samozvaný neurčoval trhovú cenu nehnuteľností, sú znalci, ktorí robia znalecké posudky, a ktorí majú o nehnuteľnostiach všetky informácie, ktoré realitný maklér k dispozícii nemá," píše sa v stanovisku ministerstva vnútra.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.