Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.05.2017, 11:04

Kaliňák mal pred poslancami hovoriť o kauze Bašternák. Napokon poslal iba list

Minister vnútra Robert Kaliňák mal dnes na výbore pre obranu a bezpečnosť informovať o postupe polície v kauze údajného spáchania jedného alebo viacerých trestných činov podnikateľom Ladislavom Bašternákom.

„Nemôžem sa vyjadrovať k živým veciam"

Minister sa napokon listom ospravedlnil z výboru o tomto bode. Dorazil až neskôr, keď bola na programe debata o poskytovaní dotácií v pôsobnosti ministerstva vnútra.

"Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie, keď ešte nie sú k dispozícii všetky potrebné informácie a vyšetrovacie úkony nie sú ukončené, nemôžem sa k danej veci vyjadrovať. Výboru môžem poskytnúť len tie informácie, ktoré poskytli orgány činné v trestnom konaní verejnosti. K tomuto bodu sa preto rokovania nezúčastním," napísal minister.

Po skončení výboru doplnil vyjadrení pre médiá, že parlament nemá vyšetrovacie právomoci.

"A teda sa nemôžem vyjadrovať k živým veciam. Je to predmetom vyšetrovania. Myslím si, že bolo aj zverejnené, kde tam boli problémy, pretože bol príkaz, ktorý smeroval k prevádzke, ktorá je na inej adrese. To je celé, čo by som k tomu povedal. Pre mňa je dôležité, aby vyšetrovatelia mali svoj priestor," dodal minister vnútra.

Galko: Pokladám to za hrubú aroganciu

​Poslancovi SaS Ľubomírovi Galkovi sa tento Kaliňákov postoj nepáči.

"Pokladám toto, čo spravil minister Kaliňák za hrubú aroganciu voči výboru. Je to aj arogancia voči verejnosti, ktorá má právo poznať pravdu. Z toho dôvodu oslovím kolegov z opozície, a tento bod zopakujeme na mimoriadnom branno-bezpečnostnom výbore. Budeme trvať na tom, aby Robert Kaliňák prišiel a veci, ktoré prebehli médiami, vysvetlil," hovorí Galko.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.