Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.09.2021, 17:34

Fico bol na vynesení rozsudku nad Kováčikom, chce podať trestné oznámenie na sudkyňu Záleskú

Na hlavnom pojednávaní, na ktorom si Dušan Kováčik vypočul odsudzujúci rozsudok, boli prítomní aj členovia strany Smer.

Na dnešné hlavné pojednávanie s Dušanom Kováčikom, na ktorom sudkyňa Pamela Záleská prečítala odsudzujúci rozsudok, sa prišli pozrieť aj poslanci Smeru Ľuboš Blaha, Ladislav Kamenický a šéf strany Robert Fico. Pojednávanie prebehlo na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku.

Po tom, ako na dnešnom pojednávaní sudkyňa Záleská vyriekla verdikt, v ktorom Kováčika uznala za vinného a vymerala mu 14-ročný trest odňatia slobody spolu s prepadnutím majetku, začali poslanci Smeru tlieskať. Napokon zo súdnej siene spoločne odišli. 

"Toto bol monsterproces a ja si myslím, že prvé, čo je potrebné urobiť, je podať trestné oznámenie na sudkyňu za ohýbanie zákona," vyjadril sa krátko po vyhlásení rozsudku Fico. Za vinníkov zároveň označil aj novinárov, ktorým ironicky poďakoval za "špinavú robotu".  

Predseda Smeru vyhlásil, že k celej situácii sa vyjadrí aj na tlačovej konferencii. Prítomný bol aj na ôsmom pojednávacom dni s bývalým špeciálnym prokurátorom v prvej polovici augusta. Fico sa už v tom čase vyjadril, že proces považuje za frašku, pričom v tejto súvislosti spomínal komplot.

Kováčik bol dnes v Pezinku uznaný za vinného v štyroch bodoch obžaloby.  V prípade zasahovania do rozhodovania o väzobnom stíhaní niekdajšieho bosa takáčovcov Ľubomíra Kudličku, za čo mal zobrať úplatok.  Za vinného bol uznaný aj z vynášania informácií o prebiehajúcich trestných konaniach zo špeciálnej prokuratúry, čím mal pomáhať zločineckej skupine takáčovcov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.