Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.04.2017, 23:46

Novým predsedom predstavenstva SPP sa stal bývalý šéf SIS z čias druhej Ficovej vlády

Novým predsedom predstavenstva SPP sa stal bývalý šéf SIS z čias druhej Ficovej vlády
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Novým predsedom predstavenstva Slovenského plynárenského priemyslu (SPP), a. s., je oddnes Ján Valko, bývalý šéf Slovenskej informačnej služby (SIS) z čias druhej vlády Roberta Fica. Valko vo funkcii predsedu predstavenstva SPP vystriedal Štefana Šabíka. Podpredsedom predstavenstva SPP, ktorý nahradí členku predstavenstva Ivanu Zelizňákovú, sa stal Rudolf Slezák. Informoval o tom hovorca SPP Ondrej Šebesta.

Zdôraznil, že v súvislosti so zmenami v štatutárnych orgánoch spoločnosti dochádza aj k oddeleniu funkcie predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa. Predstavenstvo SPP na svojom dnešnom zasadnutí rozhodlo o vymenovaní Štefana Šabíka za generálneho riaditeľa spoločnosti, ktorý túto funkciu zastával aj v predchádzajúcom období od roku 2014.

Šebesta podčiarkol, že v predstavenstve SPP sú od 27. apríla okrem Valka (predseda) a Slezáka (podpredseda) aj Pierre Poncik, Milan Hargaš a Ján Szalay (členovia).

Slovenský plynárenský priemysel, a. s., v oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva. Od roku 2012 pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti SPP CNG, s.r.o., podporuje SPP rozvoj využívania stlačeného zemného plynu (CNG) v doprave ako ekologickej alternatívy k tradičný palivám. Od roku 2014 je vlastníkom 100 percent akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva SR.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.