Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.04.2017, 00:00

Beblavý: Spolupráca s Progresívnym Slovenskom? Musia povedať jasné nie Smeru

Kľúčový cieľ novovznikajúcej strany je vyskladať vládu bez Smeru a bez extrémistov.

Spolu s Jozefom Mihálom a ďalšími piatimi nezaradenými poslancami ohlásil založenie novej strany. Nebude to však znamenať len ďalšie trieštenie pravice a štvrtú vládu Roberta Fica? Aj o tom sa Peter Tkačenko rozprával so zatiaľ nezaradeným poslancom Miroslavom Beblavým v relácii HNtelevízie Aréna.

Beblavý chce prostredníctvom novej strany spájať ľudí, ktorí sú charakterovo čistí a neviaže sa to len na Progresívne Slovensko. „Ale samozrejme, že oni sú pre nás dôležitý partner a ja dúfam, že to spoločne zložíme,“ dodáva.

​Pilierom hlavných priorít ľudí, ktorí stranu spolu s Beblavým zakladajú, je obnoviť na Slovensku právny štát. To sa však podľa neho so stranou Smer nedá. „Pretože strana Smer je už tak zamotaná do toho, čo sa tu dialo za posledné roky, že jej absolútny pud sebazáchovy jej velí, že musí zablokovať obnovenie právneho štátu.“

Kľúčový cieľ novovznikajúcej strany teda je vyskladať vládu bez Smeru a bez extrémistov, vyhlásil Beblavý. Každý, kto chce dnes presvedčiť voličov na Slovensku sa musí vyjadriť jasne ku spolupráci so Smerom. „Aj za cenu, že to je nepríjemné,“ myslí si.

Beblavý vidí viacerých kandidátov do VÚC volieb, ktorí „v skutočnosti netúžia byť županmi a ani neočakávajú, že budú županmi, ale berú to ako súčasť nejakej politickej taktiky. Podľa mňa je to falošné a hlavne to ľudia cítia.“ Viac si pozrite vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.