Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.04.2017, 21:07 Aktualizované dňa 26.04.2017 o 23:57

Podávam na Matoviča trestné oznámenie, vyhlásil Dankov kancelár. Šéf OĽaNO reaguje

​Šéf kancelárie NR SR Daniel Guspan prehovoril o kauze čítania listov poslancov.

Šéf SNS Andrej Danko a šéf kancelárie Daniel Guspan
Zdroj: TASR/J. Kotian

Šéf kancelárie Národnej rady Daniel Guspan sa v rozhovore v televízii TA3 ostro ohradil voči obvineniam zo strany Igora Matoviča ohľadne kauzy okolo čítania listov poslancov.

Guspan: Podám trestné oznámenie

Guspan vyhlásil, že na Matoviča podáva trestné oznámenie.

"Dôrazne sa ohradzujem voči tomu, že som niekedy čítal listy pána Matoviča. Ak má na to dôkazy, nech ich zverejní. Je to klamár, v živote som jeho listy nečítal. Podám na neho trestné oznámenie," hovorí Guspan.

Reagoval aj na video, kde Igor Matovič bol spolu so šéfom hnutia Sme Rodina Borisom Kollárom priamo v podateľni.

"Videl som to video v Hospodárskych novinách a potom na ich facebooku. Pán Matovič klamal v priamom prenose."

​Šéf kancelárie NR SR tvrdí, že žiadny list sa nikdy nestratil a neexistujú na to žiadne dôkazy. Matoviča sa na diaľku spýtal, prečo si neprevzal osem zásielok.

"Garantujem vám, že nie je pravda, že sa stratil nejaký list. NR SR nemá kauzy, ktoré by svedčili o tom, že nerešpektujeme legislatívny rámec," hovorí Guspan.

Dodal, že sa z tejto udalosti stala politická vec. "Pán Matovič ňou zakrýva veci a problémy, ktoré má, tým, že dostáva pod tlak mojich kolegov a zamestnancov. Matovič berie priestor mojim ľuďom na prácu. Stojím si za svojimi ľuďmi, nech sa im Matovič ospravedlní," rozohnene hovoril Guspan. 

Matovič: Je to absurdné

Šéf hnutia OĽaNO-NOVA v reakcii uviedol, že trestné oznámenie považuje za absurdné.

"Guspan vie, že mu reálne hrozí basa za trestný čin, ktorý evidentne spáchal a navyše na neho navádzal aj iných zamestnancov. Zrejme v zúfalstve trepe o trestnom oznámení na mňa, asi za to, že mi čítal listy. Absurdné. To už môže trestné oznámenie dať aj Bašternák na ľudí, ktorých okradol," napísal pre hnonline.sk v reakcii Matovič.

Matovič novinárom poskytol rozhodnutie vedúceho Kancelárie NR SR Guspana zo 7. apríla 2017, ktoré obsahuje spomínané pokyny pre pracovníkov podateľne.

Obyčajní chcú teraz koordinovať postup so zvyškom opozície s cieľom zvolať mimoriadnu schôdzu na Dankovo odvolanie. Zároveň podávajú trestné oznámenie pre porušenie listového tajomstva.

Guspan dnes pozastavil dva body z nariadenia, ktoré upravovalo otváranie listov adresovaných poslancom NR SR. Ide o bod, podľa ktorého mohli zamestnanci kancelárie otvoriť obyčajné listové zásielky adresované poslancovi, pri ktorých nie je uvedený odosielateľ, alebo je odosielateľom fyzická osoba.

A taktiež bod, pri ktorom zásielky, ktoré obsahujú vulgarizmy, zamestnanec nemusel postúpiť adresátovi a neskôr ich mal skartovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.