Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.04.2017, 00:00

Sme radi, ak tému diplomovky zadá firma

Rektor Slovenskej technickej univerzity Robert Redhammer pre HN.

Sme radi, ak tému diplomovky zadá firma
Zdroj: Pavol Funtál

Absolventi bez praxe – takíto uchádzači o prácu sú pre zamestnávateľov často nočnou morou. Napriek tomu však firmy hovoria, že vysokoškolsky vzdelaných ľudí je stále veľa. Rektor Slovenskej technickej univerzity Robert Redhammer preto víta na škole spoluprácu s firmami. Tvrdí, že zamestnávatelia vedia využiť už diplomové práce, ktorých témy sú zadávané práve podľa ich potrieb. Najnovšie budú môcť študenti takto pracovať aj pre spoločnosť Uber.

Slovenská technická univerzita oznámila spoluprácu so spoločnosťou Uber. Čo to bude znamenať pre študentov?
Spoločnosť Uber nás oslovila na spoluprácu. Hoci ešte nie sme tak ďaleko, aby som dokázal hovoriť o úplných podrobnostiach, na našej škole sa takáto spolupráca rieši cez projektové či záverečné práce. Je to dôležité, pretože študent sa prostredníctvom nich profiluje a získava konkrétne zručnosti cez konkrétne zadanie firmy. Musí si naštudovať problém, vybrať najlepšie riešenie a neskôr ho obhájiť pred komisiou.
Nájdu si potom študenti uplatnenie v týchto firmách?
To závisí, samozrejme, od kvality diplomovej práce, ale stáva sa to často. Cieľom diplomovej práce je preukázať úspešnosť štúdia, že študent získal skúsenosti, vie témy rozanalyzovať, nájsť riešenie a toto náležite zdokumentovať. A ak je zadávateľ s témou spokojný a riešenie má pre firmu aj pridanú hodnotu, napríklad v podobe inovovanej služby či výrobku, tak je veľmi dobrý výsledok. Pre firmy je cenné, keď vidia do prípravy študentov, podieľajú s

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.