Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.04.2017, 10:55

Kiska vyhlásil prezidentský hackathon, vyzýva ľudí na boj proti extrémizmu

Cieľom je vymyslieť, ako sa vyrovnať so silnejúcim extrémizmom v našej spoločnosti.

Kiska vyhlásil prezidentský hackathon, vyzýva ľudí na boj proti extrémizmu
Zdroj: TASR/MTI

"Čo ak to budete vy, na koho nabudúce zaútočia?" pýta sa prezident Andrej Kiska a vyzýva ľudí, aby na boj proti extrémizmu nerezignovali. Preto vyhlásil prezidentský hackathon - turnaj nápadov.

Výzva je adresovaná mladým a kreatívnym ľuďom. Výsledkom ich snahy môžu byť rôzne aplikácie, webové stránky, hry, virálne videá, vizualizácia dát, "čokoľvek, čo vám napadne."

A cieľom je vymyslieť, ako sa vyrovnať so silnejúcim extrémizmom v našej spoločnosti. "Na to, aby sa šírilo zlo, stačí málo. Stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič," apeluje prezident.

Prihlásiť sa môžu tí, ktorí dajú dokopy tím troch až piatich ľudí a prihlášky môžu podávať do 15. mája. Môžu byť zo súkromného či neziskového sektora, ale aj študenti. Odporúčané zloženie je vývojár, dizajnér alebo kreatívec a marketér.

Porota po uplynutí termínu na podávanie prihlášok vyberie päť tímov, ktoré budú mať takmer mesiac na realizáciu svojich návrhov. Z prezentovaných dokončených návrhov porota vyberie najlepší, zverejnené by však mali byť všetky nápady. Finále sa bude konať 12. júna v Prezidentskom paláci.

Členovia víťazného tímu budú súčasťou prezidentovej delegácie pri jednej zo zahraničných ciest, kde budú mať možnosť bližšie spoznať špičkové inovácie, výskum a startupy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.