Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.09.2021, 12:10

Matovič: Ak budú blokovať boj proti mafii, budeme rozmýšľať, či koalícia prežije aj bez Sme rodina

Ak sa Sme rodina rozhodne blokovať boj koalície s mafiou, bude potrebné rozmýšľať o jej zotrvaní v koalícii, hovorí Matovič.

Matovič: Ak budú blokovať boj proti mafii, budeme rozmýšľať, či koalícia prežije aj bez Sme rodina
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Minister financií a expremiér Igor Matovič sa v nedeľnej relácii V politike na TA3 vyjadril k aktuálnej situácii v bezpečnostných zložkách. “Zločin chce urobiť všetko preto, aby sa nedostal k najvyššie postaveným. Aby sa nedostal k Ficovi a Pellegrinimu,” povedal v súvislosti s vojnou v polícii Matovič.

Vyhrotenú situáciu by mala riešiť odborná pracovná skupina, ktorej úlohou bude pripravovať pre vládu a parlament návrhy zmien pre zlepšenie fungovania bezpečnostných zložiek. Podľa Matoviča má v odbornej komisii zasadať 15 až 20 ľudí s tým, že každé ministerstvo má právo navrhnúť svojho zástupcu.

Zároveň zdôraznil, že súčasťou odbornej skupiny má právo byť aj on sám a na jej zasadaniach sa plánuje zúčastnovať minimálne na začiatku. “Musíme si buchnúť po stole čím-skôr, aby vyšetrovatelia mohli pracovať,” podotkol Matovič.

Na slová predsedu parlamentu Borisa Kollára o tom, že jeho hnutie Sme rodina nebude súčasťou pracovnej skupiny, reagoval tým, že ho postoj koaličného partnera mrzí. “Teraz sa mi zdá, že Kollár trochu zablúdil a urobím všetko preto, aby išiel tou správnou cestou,” priblížil minister financií.

Matoviča podľa vlastných slov mrzia aj Kollárove výroky o "čurillovskej mafii". "Nebudem podporovať, aby na druhej strane vznikla nová mafia, môžem ju pokojne nazvať 'čurillovská', a tá bude robiť to isté, len pod nejakým krásnym heslom a transparentom, ale bude zneužívať zákon," vyjadril sa pred dvoma dňami predseda parlamentu.

Podľa šéfa OĽaNO Kollár zablúdil a dodal, že urobí všetko preto, aby mu pomohol vrátiť sa na správnu cestu. V prípade, že by sa Sme rodina rozhodla blokovať boj koalície s mafiou, bude podľa Matoviča potrebné pristúpiť k ráznejšiemu riešeniu.

Minister financií nevylúčil ani scenár, podľa ktorého by v takomto prípade hnutie Sme rodina nemuselo byť ďalej súčasťou koalície. "Budeme musieť rozmýšľať, či sa koalícia bude dať udržať aj bez Sme rodiny," dodal Matovič s tým, že boj s korupciou je alfou a omegou tejto vlády.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.