Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.04.2017, 13:35

Na sídle festivalu Pohoda sa objavil nápis "Jude raus." Motívy sú zjavné, hovorí Kaščák

Šef festivalu Pohoda Michal Kaščák
Zdroj: Foto Pohoda

Na budovu kancelárie najväčšieho slovenského Festivalu Pohoda niekto v noci nasprejoval nápis "Jude raus." Informoval o tom šéf Pohody Michal Kaščák  na Denníku N.

Prípad už vyšetrujú policajti, ktorý majú na starosti extrémizmus.

Stalo sa to určite v noci, lebo včera tu bola kolegyňa do neskorého večera,“ povedal pre Denník N riaditeľ festivalu Michal Kaščák. „Ráno, keď niekedy po ôsmej prišiel kolega, už to bolo nasprejované. Od rána je tu policajná hliadka, teraz sa čaká na ľudí, ktorí sa zaoberajú extrémizmom.“

Kaščák dodal, že Pohoda nemá nainštalované vlastné kamery, takže nevedia, či tváre vandalov môžu byť zaznamenané.

Sídlo kancelárie Pohody sa nachádza vo Svätom Jure neďaleko Bratislavy na jednej z hlavných ulíc. „Nahlasovali sme to ako vandalizmus, ďalšie motívy necháme na odborníkov. Ale sú asi zjavné.“

Festival Pohoda je známa tým, že nejde len o hudobný festival, má celospoločenský rozmer, vystupujú na ňom aj rôzni politici a osobnosti spoločenského života. 

Na poslednom ročníku organizátori nechali postaviť aj maketu minaretu. Tento moment pobúril šéfa Sme Rodina Borisa Kollára, ľuďom na Facebooku privolával dažde a veternú smršť. Neskôr status vymazal.

Návštevníci aj hudobníci zaregovali okamžite. Hudobník B-complex alias Matia vytvorila na Facebooku event s názvom Kiss 4 Boris, pri inštalácii sa vtedy pobozkali desiatky ľudí. Viac si pozrite vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.