Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.04.2017, 12:34

Recidivista nahlásil bombu na košickom súde, prokurátor podal návrh na jeho vzatie do väzby

Pravdepodobným motívom konania bolo, že v daný deň sa malo uskutočniť pojednávanie v jeho trestnej veci.

Recidivista nahlásil bombu na košickom súde, prokurátor podal návrh na jeho vzatie do väzby

V prípade údajnej bombovej hrozby na košickom súde z 8. marca tohto roka je za zločin šírenia poplašnej správy stíhaný Jozef D. (1983) z Košíc. Okresný prokurátor Košice I podal dnes návrh na vzatie obvineného do väzby. Informoval o tom hovorca Krajskej prokuratúry v Košiciach Milan Filičko.

Jozef D. mal podľa obvinenia 8. marca v ranných hodinách prostredníctvom inej osoby telefonicky oznámiť na tiesňovú linku 112 falošnú správu o nástražnom výbušnom systéme na košickom súde. "V dôsledku toho boli vykonané prehliadky a evakuácia budov, čím spôsobil škodu za viac ako 10 000 eur. Návrh na vzatie do väzby bol podaný pre obavu, že obvinený ujde alebo sa bude skrývať, a tiež z obavy, že by pokračoval v trestnej činnosti," uviedol Filičko.

​Obvinený je už šesťkrát súdne trestaný recidivista. Pravdepodobným motívom konania bolo, že v daný deň sa malo uskutočniť pojednávanie v jeho trestnej veci. "V prípade uznania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody tri až osem rokov," konštatoval hovorca krajskej prokuratúry.

Anonymné výhražné telefonáty zamestnávajú košickú políciu a záchranárov najviac zo Slovenska. Pre údajnú bombovú hrozbu museli tento rok evakuovať budovy košických súdov už 14-krát.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.