Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.04.2017, 08:44

Vláda bude riešiť Národný štadión. Výstavba sa dostala do sklzu

Tehelné pole
Zdroj: TASR/P. Neubauer

Výstavba Národného futbalového štadióna na Tehelnom poli v Bratislave sa počas zimy dostala do sklzu. Vládu bude o tom dnes na netradičnom utorňajšom zasadnutí informovať minister školstva Peter Plavčan (nominant SNS). Podľa neho by sa však dohodnutá dĺžka výstavby nemala zmeniť.

Práce sa začali v prvej polovici augusta 2016, k odovzdaniu právoplatných kolaudačných rozhodnutí by malo prísť najneskôr na jar 2018. V súčasnosti stavebník realizuje výstavbu skeletu suterénu štadióna, ktorá má byť dokončená do konca júna. Podľa zistení z posledného kontrolného dňa (28.3.) je dokončená približne jedna tretina.

Identifikovanie príležitostí pre Slovensko vo vzťahoch s Čínou má priniesť Koncepcia rozvoja hospodárskych vzťahov medzi Slovenskou republikou a Čínskou ľudovou republikou na roky 2017 - 2020.

Materiál predkladá na rokovanie vlády minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD). Predstavuje zámery v oblastiach perspektívnej spolupráce ako investície, podnikanie, obchod, doprava, cestovný ruch či výskum a inovácie.

Koncepcia obsahuje aj návrhy pre posilnenie funkcií Medzivládnej komisie pre hospodársku a obchodnú spoluprácu medzi SR a ČĽR, riešenia vo vzťahu k zastupiteľskému úradu SR spolu s riešením vízových otázok, ako aj prezentácie Slovenska v Číne.

Posúdiť aktuálny stav administratívnych kapacít pre subjekty zapojené do riadenia, implementácie, kontroly a auditu európskych štrukturálnych a investičných fondov pre programové obdobie 2014 - 2020 je cieľom analýzy z dielne Úradu vlády SR, s ktorou sa dnes rovnako oboznámi vláda.

Materiál poskytuje prehľad o stave vytvorených, obsadených a požadovaných miest pre administratívne kapacity v rámci jednotlivých inštitúcií.

Rodinní príslušníci členov diplomatickej misie Brazílskej federatívnej republiky budú môcť vykonávať na Slovensku zárobkovú činnosť a naopak. Návrh na uzavretie vládnej dohody s týmto obsahom má dnes odobriť kabinet, premiér Robert Fico (Smer-SD) by ju mal podpísať počas aprílovej zahraničnej cesty do Brazílie. Obdobné zmluvy má Slovensko uzavreté aj s inými krajinami, naposledy bola podpísaná 7. novembra 2016 s Izraelským štátom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.