10.04.2017, 16:14 Aktualizované o 18:40, 10.04.2017

Lexov bývalý obhajca Cuper už nebude učiť na Univerzite Komenského

Cuper už nebude prednášať na Právnickej fakulte Univerzity Komenského.

Ján Cuper a Ivan Lexa
Zdroj: TASR/Š. Puškáš

Bývalý Lexov obhajca a poslanec za HZDS Ján Cuper už nebude prednášať na Právnickej fakulte Univerzity Komenského.

Dôvodom je fakt, že dekan Eduard Burda mu nepredĺži pracovnú zmluvu pre budúci akademický rok.

Pracovný pomer pána docenta Cupera s Právnickou fakultou Univerzity Komenského v Bratislave končí dňa 31.8.2017. S pánom docentom sme sa dohodli, že tento pracovný pomer predĺžený nebude. Prípadnú verejnú špecifikáciu podrobností o tejto skutočnosti z mojej strany ako zástupcu zamestnávateľa by som nepovažoval za serióznu," napísal v stanovisku pre hnonline.sk dekan Eduard Burda.

Cuper patril medzi najvernejších prisluhovačov expremiéra Vladimíra Mečiara. Ako bývalý právny expert HZDS stále obhajuje Mečiarovu verziu udalostí. V parlamentných voľbách v marci 2016 kandidoval za ĽSNS na 25. mieste, do parlamentu sa nedostal.

Verejnosť si ho pamätá najmä vďaka incidentu z novembra 2005. Vtedy pod vplyvom alkoholu havaroval v Modre. Keďže mal poslaneckú imunitu, trest ho minul. Cuper sa pred pár dňami postaral o rozruch, keď počas prednášky sa vyjadril proti zrušeniu Mečiarových amnestií.

Ku kontroverzii prišlo, keď sa Cuper odmietol vyjadriť ku korunnému svedkovi zavlečenia Michala Kováča mladšieho do cudziny Oskarovi Fegyveresovi, pretože spis je utajený a keď vyhlásil, že smrť Roberta Remiáša žiadnou vraždou nebola. "Hanba, hanba. Fuj," reagovali študenti podľa Denníka N na jeho odpoveď.

O stanovisko sme požiadali samotného dekana Eduarda Burdu.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.