Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.04.2017, 13:02

EÚ na propagandu zneužíva malé deti, myslí si Kotleba. Zablokovanie fanstránok označil za cenzúru

Témou diskusnej relácie V politike bola sloboda slova a jej hranice.

EÚ na propagandu zneužíva malé deti, myslí si Kotleba. Zablokovanie fanstránok označil za cenzúru
Zdroj: Archív HN

V diskusnej relácii TA3 V politike sa stretli poslanci Marian Kotleba (Kotleba - ĽS NS), Dušan Jarjabek (Smer-SD), Karol Farkašovský (SNS) a Boris Kollár (Sme rodina). Témou bola sloboda slova a jej hranice.

Marian Kotleba obhajoval výroky svojich kolegov Mazureka a Mizíka, ktorí dostali tisíceurové pokuty. "Povedali úplnú pravdu," dodal. Nepáči sa mu, že politici sa v pléne často urážajú, pričom tieto urážky nikomu nevadia.

Slovensko zaspalo dobu

Diskutéri sa tiež dostali k sociálnym sieťam a šíreniu nepravdivých správ, tzv. fake news.

"Slovensko zaspalo dobu," uviedol Farkašovský. Chce vytvoriť mediálny zákon, ktorý by zastrešoval sociálne siete a kontroloval pravdivosť správ. "Je problém nájsť kvalitnú informáciu," uviedol. Kollár priznal, že v minulosti na sociálnych sieťach rôzne "nezmysly". Opozičný politik si myslí, že ďaleko nebezpečnejšia je existencia médií, ktoré vytvárajú nepravdivé správy.

Cenzúra

K slovu sa dostal aj Marian Kotleba. Zablokovanie fanúšikovských na Facebooku stránok označil za cenzúru. V súvislosti s fake news spomínal vojnu v Iraku a údajné zbrane hromadného ničenia. "Američania rozsievali smrť, nie demokraciu," dodal. "Na propagandu v prospech EÚ boli zneužité deti," uviedol.

Za fake news označil aj správy, ktoré tvrdili, že sídlo strany ĽSNS bolo kúpené pre neho. "Bola to obyčajná lož, stále bývam v trojizbovom byte na sídlisku," uviedol. Žiadali sme o opravu, ale boli sme ignorovaní, posťažoval sa Kotleba.

Hrubé názory na sociálnych sieťach

Jarjabek kritizoval anonymitu sociálnych sietí, tvrdí, že tam môže ktokoľvek obviňovať kohokoľvek. "Čína je kritizovaná za cenzúru internetu a vy (koaliční poslanci) žiadate to isté," uviedol Kotleba na margo zákona, ktorý by reguloval sociálne siete.

Kollárovi prekáža anonymita na diskusných fórach, na Facebooku sa dá, podľa jeho slov, rozoznať falošný profil. Farkašovský si myslí, že každý má právo na svoj názor. "Hrubé názory však nemajú na sociálnych sieťach čo robiť," dodal.

"Politik musí zniesť viac kritiky ako obyčajný človek," uviedol Kotleba. Stopovanie ľudí je pre neho neprípustné. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.