Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.04.2017, 09:58

Téma Mečiarových amnestií je umelo politicky vytiahnutá, vyhlásil premiér

Premiér Robert Fico bol dnes hosťom na diskusnom fóre Hospodárskych novín.

Premiér Robert Fico na HNClube
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Premiér Robert Fico dnes na diskusnom fóre Hospodárskych novín HNClub vyhlásil, že nemá problém odvolať hocijakého ministra.

"Ministrov som menil ako na bežiacom páse aj za druhej vlády," zopakoval svoj slávny výrok premiér Fico.

Premiér dodal, že rešpektuje nominácie, ktoré mu dali koaliční partneri. "Inak by táto vláda nevznikla."

Premiér Fico na HNClube neobišiel ani tému Mečiarových amnestií. Tie už v stredu môžu poslanci na schôdzi zrušiť. 

Téma Mečiarových amnestií je umelo politicky vytiahnutá, hovorí Fico. "Choďte medzi ľudí a opýtajte sa na to. Veľa ľudí prišlo za mnou a povedalo, dajte pokoj s Mečiarovými amnestiami. Bol tu jasný cieľ, čo sa malo na túto tému dosiahnuť."

Fico sa na začiatku diskusného fóra prihováral podnikateľom z celého Slovenska. Narážal na svoj najnovší boj s korupciou.

"Ak sa ktokoľvek z vás stretne s netransparentným správaním úradníka, okamžite mi zaklopte na dvere," vyzýva Fico podnikateľov.

"Nehovorme o tak vážnej veci, ako je korupcia, do vetra. Ak niečo máte, tak mi zabúchajte na dvere," odkázal Fico. Premiér sa pochválil aj dobrou ekonomickou situáciou na Slovensku a o záujme zo strany zahraničných investorov.

"O Slovensko je obrovský záujem zo strany investorov. My ich už začíname aj varovať, pokiaľ ide o pracovné sily. Bude tu už určitá miera kanibalizmu medzi firmami," hovorí Fico o investíciách.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.