Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.03.2017, 20:05

U podnikateľa Bašternáka mal niekto blokovať jednu raziu, hovorí bývalý zástupca šéfa finančnej polície

U podnikateľa Bašternáka mal niekto blokovať jednu raziu, hovorí bývalý zástupca šéfa finančnej polície
Zdroj: TASR

Podľa zástupcu riaditeľa finančnej polície v Bratislave Jozefa Luttera mal niekto zabrániť k vykonaniu razie u kontroverzného podnikateľa Ladislava Bašternáka a právnika Mareka Turčana. Informáciu priniesol Denník N.

Lutter podal na generálnu prokuratúru v januári tohto roka trestné oznámenie.

Razia bola vykonaná koncom júna minulého roka v dome Bašternáka pod Slavínom a na Tupého ulici, kde sídlia firmy podnikateľa.

​Denník N uvádza s odvolaním sa na bývalého policajného funkcionára, že na prezídium na Račianskej ulici mal niekto stopnúť raziu v Bašternákovej firme Vega plus na Karadžičovej ulici 10.

Podľa Luttera mal niekto zavolať policajtke, ktorá akcii velila.

A povedal jej, aby sa aj s kolegami otočili a žiadnu prehliadku nerobili. Spoločníkmi Vega plus sú okrem Bašternáka aj Jozef Deák a Marek Turčan.

Právnik Turčan je ochodným spoločníkom ministra vnútra, vlastnia spolu podiela vo firme B.A. Haus, kvôli ktorému bol odvolávaný minister Kaliňák.

Tento moment opísal v trestnom oznámení aj zástupca riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA Jozef Lutter. Podľa neho si policajtka do úradného napísala "vymyslený dôvod."

Pozrite si reakciu ministra vnútra Roberta Kaliňáka na kauzu okolo podnikateľa Ladislava Bašternáka:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.