Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.03.2017, 00:00

Bratislavské staré mesto ustúpilo. Pozrite sa, ako majú vyzerať otváracie hodiny podnikov po novom

Otváracie hodiny zábavných prevádzok budú závisieť od toho, či ide o nočný bar alebo letnú terasu.

Bratislavské staré mesto ustúpilo. Pozrite sa, ako majú vyzerať otváracie hodiny podnikov po novom
Zdroj: Dreamstime

Niektoré podniky v Bratislave budú môcť byť otvorené až do štvrtej hodiny ráno, ale až po splnení ďalších podmienok. Staré Mesto predstavilo miernejší návrh prevádzkových hodín zábavných podnikov.

„Predložené návrhy sú vyjadrením zhody medzi záujmami obyvateľov, slobodou podnikania a poriadkom,“ hodnotí starosta mestskej časti Radoslav Števčík. Keď sa o reguláciu otváracích hodín pokúšalo Staré Mesto naposledy, pod oknami Števčíka protestovalo niekoľko stoviek nespokojných ľudí. Pôvodný návrh spomínal zatváranie barov už o 22. hodine.

Chýba multifunkčnosť

Obmedzenia prevádzkového času sa síce starosta nevzdal, ale proti kompromisnému riešeniu nie sú zásadne ani podnikatelia. „Návrh umožňuje zachovať nočný život v centre mesta, čo je kľúčové pre mestskú časť, ako aj jej návštevníkov, či už z radov obyvateľov, ako aj turistov, pričom chráni nočný pokoj obyvateľov,“ hodnotí pozitívne predkladaný návrh partner advokátskej kancelárie Taylor Wessing Andrej Leontiev, ktorý pri príprave nariadenia zastupoval časť podnikateľov.

Mestská časť po diskusiách vytvorí štyri kategórie podnikov. Napríklad nočné bary či diskotéky, ktoré boli najproblematickejšie a zároveň bývali otvorené najdlhšie, tak dostali charakteristiku, že ide o zariadenia „určené na zábavu s hudbou živou alebo reprodukovanou“. Zároveň sa musia nachádzať buď pod zemou, alebo musia mať priestory zabezpečené proti prenikaniu hluku do okolia.

Majiteľ klubu KC Dunaj Ivan Pätoprstý v

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.