Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.03.2017, 10:44 Aktualizované dňa 15.03.2017 o 14:17

Na internet unikli maturitné nahrávky zo všetkých cudzích jazykov

Na internet unikli maturitné nahrávky zo všetkých cudzích jazykov
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Nahrávky, ktoré počúvajú stredoškoláci pri maturitách z cudzích jazykov, unikli deň pred skúškami na internet. Na to, že sa dve desiatky zvukových záznamov dajú vyhľadať, upozornil web denníka Sme

Je potrebné, aby ste do prehliadača zadali presnú adresu a k nahrávkam je možné sa dostať priamo na stránkach Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM). 

K dispozícii sa tak verejnosti dostali pomocné materiály zo všetkých cudzích jazykov, z ktorých sa u nás maturuje. Anglický, nemecký, francúzsky, ruský, španielsky aj taliansky jazyk možné získať v úrovniach B1 a B2. 

Rezort školstva odmieta, že by k situácii došlo. "Nemáme žiadny dôkaz o tom, žeby žiaci a školy mali k dispozícii nahrávky k cudzím jazykom od utorňajšieho večera,“ napísala Sme hovorkyňa ministerstva školstva Ivana Skokanová. 

NÚCEM tvrdí, že so školami začal komunikovať a posielať adresy od deviatej hodiny ráno. Sme však upozorňuje na to, že ich mal k dispozícii už o hodinu a pol skôr. NÚCEM dôvod na opakovanie alebo zrušenie maturít z cudzích jazykov nevidí. 

Zvukový záznam z nemeckého jazyka na úrovni B1 nájdete tu. Ďalšie záznamy sa dajú nájsť po zmene skratky cudzieho jazyka prípadne úrovne priamo v internetovej adrese. 

Zdroj: NÚCEM.sk

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.