Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.03.2017, 12:35

Galko: Polícia sa stala ochrankou Smeru. Kaliňáka budeme grilovať za brutálny zásah

Galko: Polícia sa stala ochrankou Smeru. Kaliňáka budeme grilovať za brutálny zásah
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Brutálny zásah policajtov pri Trnave znova potvrdil, že v policajnom zbore stále nachádzajú uplatnenie ľudia so sklonmi k násiliu a rôznymi psychickými defektmi, ktoré sa prejavujú zvýšenou agresivitou.

Títo násilníci poškodzujú všetkých slušných policajtov, ktorí chápu svoje povolanie ako dôležitú službu verejnosti a tých je určite väčšina. Reaguje na zverejnený videozáznam poslanec SaS a člen Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Ľubomír Galko.

"Na základe množiacich sa prípadov policajnej brutality, neprimeraných reakcií policajtov pri zásahoch, ako bola napríklad streľba po aute študentov, ale aj machináciách pri vyšetrovaní, silnie vo verejnosti presvedčenie, že policajný zbor je v morálnom rozklade," hovorí Galko. 

​Podľa jeho slov v realite to znamená, že sa Slovensko vrátilo pred rok 1989, keď silové zložky udržovali pri moci komunistov a správali sa ako neobmedzená moc v štáte.

"Za vlád Roberta Fica sa policajný zbor postupne zredukoval na ochranku strany Smer-SD. Daňou je to, že mnohí policajti stratili zábrany a svoje patologické mentálne dispozície realizujú bez bázne a hany aj pred vlastnými kamerami. Týchto policajtov musíme dostať zo zboru a Smer-SD z vlády," prízvukuje podpredseda SaS. 

Galko je presvedčený, že o udalosti mal okamžite informovať verejnosť policajný prezident Tibor Gašpar.

"Najmä o tom, ako naložili s tými agresívnymi mužmi v uniformách a aké opatrenia policajný manažment prijíma, aby sa zastavil rast policajného násilia. Policajný prezident však mlčal. A rovnako mlčal aj minister Kaliňák. Taká je totiž nepísaná dohoda medzi Smerom-SD a vysokými policajnými funkcionármi - ruka ruku myje, vy podržíte nás, my zasa vás," upozorňuje. 

Poslanec dodáva, že Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť by sa mal na svoje najbližšej schôdzi zaoberať brutálnym zásahom policajtov pri Trnave. "Ako člen výboru som požiadal jeho predsedu Antona Hrnka, aby tento bod zaradil do programu, keď sa na výbore zúčastní minister vnútra Robert Kaliňák. Predseda Hrnko prisľúbil súčinnosť," uzatvára Galko.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.