Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.03.2017, 16:25

Šéf Všeobecnej poisťovne o Ficovom videu: Nie som na to zvyknutý, ani si nechcem zvykať

Kočan aj minister Drucker trvajú na tom, že Všeobecná poisťovňa nebude šetriť na pacientoch.

Šéf Všeobecnej poisťovne o Ficovom videu: Nie som na to zvyknutý, ani si nechcem zvykať
Zdroj: TASR/Martin Baumann

„Nedokázali sme dobre vysvetliť kroky, ktoré robíme“ či „dva týždne sa nám nedarí túto tému komunikačne uchopiť.“

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker a šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) Miroslav Kočan si na tlačovej konferencii sypali popol na hlavu. Vyjadrovali sa k téme šetrenia VšZP, ktorá musí skresať rekordnú sekeru – hovorí sa o 200 miliónoch eur.

"Strašenie je možno pre niekoho dobré"

Niektoré medializované informácie totiž naznačovali, že šetrenie by mohli pocítiť aj pacienti. Proti čomu sa rezolútne postavil aj premiér Robert Fico. „Všeobecná zdravotná poisťovňa nikdy nemala v záujme šetriť na svojich pacientoch,“ vyhlásil Drucker. Šetrenie na pacientoch odmietol aj Kočan.

Zároveň minister vyhlásil, že Kočan a manažment poisťovne má jeho dôveru. Podľa Druckera je dôležitejšie ako šetrenie spravodlivé rozdeľovanie zdrojov, ktoré v zdravotníctve sú. Okrem toho „zdravotníctvo nie je dobre financované, treba ho dofinancovať.“

"Strašenie ľudí, že sa tu obmedzuje zdravotná starostlivosť, je možno pre niekoho dobré, kto chce zbierať body, ale nie pre všeobecnú zdravotnú poisťovňu," vyhlásil Drucker.

Kočan na to nie je zvyknutý

Na pretras sa dostal aj telefonát premiéra Roberta Fica Kočanovi, z ktorého video včera predseda vlády pridal na Facebook. Šéf štátnej poisťovne priznal, že nevedel o tom, že video z telefonátu bude zverejnené na sociálnej sieti.

"Nie som na takúto komunikáciu zvyknutý, ani si nechcem zvykať," povedal Kočan. "Prišiel som z iného prostredia, učím sa," skonštatoval.

K téme sa vyjadril aj minister. "Nervozita je úplne prirodzená, premiér reagoval politicky. Nám sa nemusí páčiť tá forma," povedal Drucker.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.