Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.03.2017, 13:13

Slováci dávajú poslancom jasný odkaz: Zrušte Mečiarove amnestie (+anketa)

Podľa prieskumu agentúry Focus sú dve tretiny Slovákov za zrušenie Mečiarových amnestií ústavným zákonom.

Slováci dávajú poslancom jasný odkaz: Zrušte Mečiarove amnestie (+anketa)
Zdroj: Peter Mayer

Takmer dve tretiny Slovákov by chceli, aby boli amnestie Vladimíra Mečiara zrušené. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, v ktorom je proti takémuto zákonu každý piaty opýtaný. 

Rovnaký výsledok sa ukázal vo všetkých vekových kategóriách od 35 rokov. Za zrušenie sa vyjadrilo zhodne približne 66 percent. U mladých to však neplatí. U ľudí vo veku 18 až 24 rokov by podporilo ústavný iba 53 percent v kategórii 25 až 34 to už je 60 percent. 

Najvyššiu podporu má ústavný zákon za zrušenie Mečiarových amnestií medzi ľuďmi s vyšším vzdelaním. Kým tri štvrtiny ľudí s ukončenou vysokou školou by amnestie chceli zrušiť, s ukončeným základným vzdelaním je to iba vyše polovica. 

Medzi politickými stranami má rušenie amnestií najvyššiu podporu v opozícii. Z vlády je to Most-Híd. Podporovatelia strany Bélu Bugára sú zároveň aj výrazne proti rušeniu. Je to takmer štvrtina z nich a spomedzi ostatných strán ju prevyšuje iba Smer. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.