27.02.2017, 17:56

Plavčan počas "úteku" pred novinárom stihol len ďakovať. Video s ministrom baví internet

Poďakovať sa za otázku je slušné. Keď to je však jediná odpoveď na všetky otázky, pôsobí to komicky.

Peter Plavčan
Zdroj: Pavol Funtál

Na Slovensku sme už zvyknutí na bezobsažné odpovede politikov typu: „Áno pán redaktor, ale podstata problému je v tom, že... „ Minister školstva Peter Plavčan však túto politickú zručnosť povýšil na vyššiu úroveň a krátke video s ním baví internet - doteraz ho na Facebooku zdieľalo 715 ľudí a má 54-tisíc videní.

Poďakovať sa za dobre položenú otázku je slušné. Keď to je však jediná odpoveď na všetky otázky, pôsobí to zvláštne a komicky. A presne toto Plavčan predviedol. Redaktorovi televízie Markíza Michalovi Kovačičovi sa päťkrát za otázky poďakoval a zmizol za dverami. Možné je, že inšpiráciu načerpal aj v známej vete "nebudem odpovedať na otázky Gábora Grendela."

„K tým malotriedkam, to vás dotlačil Most?“ spýtal sa Kovačič. Minister sa na chvíľku zamyslel a už už to vyzeralo tak, že na otázku vecne odpovie. No vyšlo z neho len: „Ďakujem veľmi pekne za vaše otázky.“ Na čo sa v zápätí zberal na odchod. Kovačič nazval video, ktoré tento komický „rozhovor“ zachytilo celkom výstižne: „Plavčanov ďakovací útek.“

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.