Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.09.2021, 21:07

Poslanec OĽaNO Krúpa: Mimoriadny výbor pre dianie v polícii bude v piatok

Oznámenie o zvolaní výboru prišlo po informácii, že Úrad inšpekčnej služby mal zadržať niekoľko vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) z kauzy Očistec.

Poslanec OĽaNO Krúpa: Mimoriadny výbor pre dianie v polícii bude v piatok
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Mimoriadne zasadnutie Výboru Národnej rady pre obranu a bezpečnosť, ktorý sa má zaoberať aktuálnym dianím v polícii a bezpečnostných zložkách, bude v piatok popoludní. Zasadnutie sa začne o 14.30 h. Na sociálnej sieti o tom informuje predseda výboru Juraj Krúpa (OĽANO).

"Na rokovanie sú prizvaní generálny prokurátor Maroš Žilinka, špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, zástupca Úradu inšpekčnej služby a policajného prezidenta zastúpi prvá viceprezidentka Policajného zboru Jana Maškarová," približuje Krúpa.

Zvolanie výboru avizoval Krúpa už v pondelok. Oznámenie prišlo po informácii, že Úrad inšpekčnej služby mal zadržať niekoľko vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) z kauzy Očistec.

Vyšetrovateľ inšpekcie v trestnej veci vedenej pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa obvinil štyroch príslušníkov NAKA. Dvojicu príslušníkov NAKA obvinili aj v trestnej veci takzvaného ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov.

Dočasne povereného šéfa ÚIS Petra Sch. obvinili z pokračovacieho zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a zo zločinu marenia spravodlivosti.

Svojich štyroch kolegov sa jednohlasne zastali vyšetrovatelia 1. a 2. oddelenia vyšetrovania odboru Bratislava Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru (OBA NAKA PPZ), ktorí tvrdenia o možnom páchaní trestnej činnosti odmietajú.

"V súčasnosti dochádza buď omylom alebo úmyselne k tomu, že niektoré orgány činné v trestnom konaní svoju činnosť, z nášho pohľadu a hlavne na základe našej znalosti informácií, vykonávajú tak, že to v nás vzbudzuje dôvodnú obavu, že tieto kroky nesledujú zákonné účely, na ktoré sami zásadne a výhradne dbáme pri našej činnosti ako orgánov činných v trestnom konaní,“ napísali v spoločnom vyhlásení.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.