Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.09.2021, 19:06

Mafia a korupcia budú porazené. Na Slovensku vrcholí zápas o právny štát, vyhlásil Heger

Podľa predsedu vlády Eduarda Hegera sme svedkami pokusov o zastrašovanie či vyhrážanie sa ľuďom, pre ktorých je spravodlivosť najvyššou prioritou.

Mafia a korupcia budú porazené. Na Slovensku vrcholí zápas o právny štát, vyhlásil Heger
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Na Slovensku vrcholí zápas o právny štát, povedal na margo aktuálneho diania premiér Eduard Heger (OĽANO).

Hoci ide podľa neho o ťažký boj, občanov ubezpečil, že jeho vláda zápas nevzdá. Vo videu na sociálnej sieti zároveň odkázal, že mafia a korupcia budú porazené.

"Za 12 rokov tu vznikla a zmocnela organizovaná sieť ľudí, pre ktorých sú polícia, prokuratúra i súdy len prostriedkom na zabezpečenie si beztrestnosti. Nám sa darí postupne zbavovať týchto ľudí svojich pozícií. Odpor týchto ľudí voči vláde zákona však silnie," povedal Heger.

Podľa predsedu vlády sme svedkami pokusov o zastrašovanie či vyhrážanie sa ľuďom, pre ktorých je spravodlivosť najvyššou prioritou.

Rozviazaním rúk orgánom činným v trestnom konaní vyjadruje premiér podľa vlastných slov podporu čestným policajtom, prokurátorom a sudcom, teda nie podporu tým, ktorí zneužívajú svoje pozície zo strachu pred spravodlivosťou.

"Ľudí, ktorí bojujú v ťažkých podmienkach o spravodlivosť, neopustíme. Mafia a korupcia budú porazené," zdôraznil Heger.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.