Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.02.2017, 16:07

Kotleba šíri správu o znásilnení vo vlaku, polícia to vyvracia

Kotlebovci si aj napriek záznamom polície stoja za svojím tvrdením.

Kotleba šíri správu o znásilnení vo vlaku, polícia to vyvracia
Zdroj: HN/Peter Mayer

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba zrejme nehovoril pravdu. Na utorkovej tlačovej besede upozorňoval, že v pondelok malo vo vlaku na trati medzi Budapešťou a Berlínom, ktorý prechádza aj cez Slovensko, dôjsť k pokusu o znásilnenie. Údaje z polície aj Železničnej spoločnosti Slovensko však hovoria niečo iné. Ako prvá na nezrovnalosti poukázala RTVS.

Podľa Kotlebu sa pokúsila skupina neprispôsobivých občanov znásilniť cestujúcu. Kotlebovým tvrdeniam však odporujú oficiálne záznamy. „Žena uviedla, že sa jej spiacej niekto dotkol, nešlo však o dotyky sexuálneho charakteru, že sa len veľmi preľakla a vyhľadala pomoc. Opakovane uviedla, že je v poriadku, nič jej nechýba a nechce podať žiadne oznámenie a chce cestovať ďalej do Hamburgu,“ povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková podľa ktorej ženu po dohode s vlakvedúcim usadili k inej žene v blízkosti služobného oddielu.

Informáciu ďalej spresňuje aj Železničná spoločnosť Slovensko. Podľa nej išlo o pokus o krádež. Páchatelia mali nastúpiť na trase medzi maďarským Szobom a Štúrovom. „Nešlo teda o pokus o znásilnenie, ale o pokus o krádež, ktorý sa odohral možno ešte na území Maďarskej republiky,“ povedal hovorca ŽSSK Tomáš Kováč.

Kotlebovci si však aj napriek záznamom polície stoja za svojím tvrdením. „Vychádzali sme z tvrdení, ktoré nám poskytli členovia vlakovej čaty. Tí si, samozrejme, želali zostať v anonymite,“ povedal pre HN podpredseda ĽSNS Milan Uhrík. Nepovedal však, či si tvrdenie posádky vlaku nejakým spôsobom overovali a či sa ho dozvedel priamo Kotleba, alebo sa k vedeniu strany dostalo len sprostredkovane.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.