Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.02.2017, 12:41

V Petržalke potvrdili vtáčiu chrípku. Uhynutú labuť našli na Veľkom Draždiaku

Uhynutá labuť v Kolárove
Zdroj: TASR

Regionálna veterinárna a potravinová správa (RVPS) Bratislava-mesto potvrdila, že príčinou úhynu labute, ktorú našli začiatkom mesiaca inšpektori verejného poriadku na jazere Veľký Draždiak v bratislavskej Petržalke, bol vírus vtáčej chrípky.

V tejto súvislosti už informovala všetky dôležité a dotknuté inštitúcie a organizácie, ktorým poslala pokyny s preventívnymi opatreniami. Týka sa to ako miestnej samosprávy, tak miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Bratislava V a chovateľov hydiny a vtákov. Informuje o tom mestská časť na svojej webovej stránke www.petrzalka.sk.

Jej pracovníci v súčasnosti monitorujú všetkých chovateľov vtáctva v okruhu do troch kilometrov od miesta nálezu a aktualizuje sa súpis všetkých chovov hydiny, holubov a iných vtákov chovaných v zajatí.

Zároveň má mestská časť povinnosť vykonávať v teréne zvýšený dohľad nad populáciami voľne žijúcich vtákov a prípadne v spolupráci s ornitologickým organizáciami vyhľadávať uhynuté zvieratá. Ďalšie nevyhnutné opatrenia by mali zabezpečiť aj samotní chovatelia. Zakázané sú napr. tiež veľtrhy, trhy, výstavy a iné podujatia, ale tiež premiestňovanie produktov tejto hydiny a vtákov bez príslušných povolení.

Mestská časť zároveň upozorňuje obyvateľov, aby akýkoľvek nález uhynutého vtáctva nahlásili na oddelenie životného prostredia petržalského miestneho úradu, emailom alebo telefonicky. Kontakty sú uvedené na webovej stránke.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata