Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.09.2021, 13:34 Aktualizované dňa 14.09.2021 o 13:51

Video: Pápež z papamobilu zdravil tisíce ľudí v Prešove, vidieť bolo vlajky z rôznych krajín

František dával svoje požehnanie veriacim priamo z papamobilu.

Svätý Otec František dnes v ranných hodinách pricestoval do tretieho najväčšieho mesta na Slovensku – Prešova, kde predsedal liturgii svätého Jána Zlatoústeho.

Pápež sa medzi veriacimi presúval na papamobile, prítomných z neho požehnal. Veriaci mu počas jeho presunu kývali a mávali vatikánskymi a slovenskými vlajkami. Vidieť bolo aj vlajky iných krajín, napríklad z Ukrajiny.

Liturgia Jána Zlatoústeho, ktorú odslúžil, nie je pápežovi Františkovi neznáma.Ešte ako arcibiskup Jorge Mario Bergoglio, bol totiž ordinárom pre veriacich východného obradu v Argentíne. 

Po ukončení liturgie sa hlava katolíckej cirkvi vrátila späť do Košíc. Na sídlisku Luník IX, kde žije zhruba 4300 Rómov, pozdraví túto komunitu. Zdržať sa tam má od 16.00 do 16.30 h. Celý program bude situovaný pred saleziánskym komunitným centrom.

Na štadióne Lokomotíva sa stretne s mladými, oficiálny program stretnutia s pápežom Františkom sa začne o 16.45 h. "Pri stretnutí s mladými si pripomenieme blahoslavenú Anku Kolesárovú, mladú Slovenku, ktorú počas druhej svetovej vojny zabil sovietsky vojak pri obrane čistoty," informoval prípravný tím návštevy pápeža Františka na Slovensku. 

Po ukončení programu na východe Slovenska pápež František odletí o 18:30 späť do Bratislavy, kde sa bude pripravovať na posledný deň svojej návštevy. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.