Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2017, 11:26

Firmy poslanca Smeru dostali 11-miliónovú dotáciu od Holjenčíka, tvrdia kollárovci

Poslanci strany Borisa Kollára tvrdia, že našli dôkazy prepojenia politických špičiek na biznis.

Okrádaní sú ľudia a rozkrádaný je aj štát, to sú dôvody, pre ktoré sa k dnešnému odvolávaniu premiéra pridáva strana Borisa Kollára Sme rodina.

Kollár na dnešnom brífingu popísal tri dôvody, ktoré zaťažujú cenu energií. "Sú to oligarchovia, zelená energia a špinavá energia," popísal. Šéf strany Sme rodina tvrdí, že na okrádaní sa zúčastňujú aj politické špičky Smeru. 

Poslanec Peter Pčolinský zo Sme rodina poukázal na prípad, kedy firmy 1. FVE Humenné a 2. FVE Humenné poberajú v rokoch 2014 až 2026 dotácie vo výške 11 miliónov eur. "Majiteľom týchto dvoch firiem je podľa obchodného registra Peter Chudík, poslanec parlamentu za Smer a župan Prešovského samosprávneho kraja," povedal Pčolinský. 

O dotáciách rozhodol podľa poslanca Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) v čase, keď mu šéfoval Jozef Holjenčík. "Je nemysliteľné, aby priamo poslanec NR SR a župan mal firmu, ktorá od nominanta Smeru-SD dostane dotáciu 11 miliónov eur," zdôraznil Pčolinský.

Vyzval preto poslanca a župana Prešovského kraja Petra Chudíka, aby sa svojich funkcií vzdal. "Každý mesiac si Peter Chudík vyberá 70-tisíc eur od občanov, za ktoré si môže kupovať rómske hlasy," vyhlásil Pčolinský s tým, že zároveň požaduje "aby sa ospravedlnil občanom Slovenska za to, že ich mesačne okráda o 70 000 eur."

Peter Chudík obvinenia strany Sme rodina odmieta. "Žiadnu dotáciu nedostávame, je to za výrobu fotovoltickej energie,“ hovorí Chudík. Obvinenia spája s blížiacimi sa voľbami do samosprávnych krajov. "Teraz idú voľby do VÚC, takže treba niekoho pošpiniť, aby vyhral niekto iný,“ myslí si Chudík. Práve Peter Pčolinský je sa spomína ako kandidát na župana v Prešovskom kraji. 

Firma FVE Humenné
Zdroj: HNtelevízia

Zdroj: HNtelevízia

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.