Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.02.2017, 15:53

Polícia urobila zásah u Kotlebovho človeka. Kvôli rasistickým výrokom

Polícia urobila zásah u Kotlebovho človeka. Kvôli rasistickým výrokom
Zdroj: facebook ĽS NS

Polícia vykonala domovú prehliadku u okresného predsedu Kotlebovej ĽS NS v Trenčíne Martina Žáčika. Ten pôsobí aj ako správca Kotlebovej nadácie Naše Slovensko.    

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne začal 16.decembra trestné stíhanie pre zločin podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd.

„Skutku sa dopustil neznámy páchateľ  tým, že verejne účinným spôsobom, za použitia počítačovej siete internet na portáli sociálnej siete s profilom "M. Ž" s údajmi žije v Trenčíne, z nezisteného miesta pripájania sa na túto sieť - pravdepodobne z Trenčína, prejavil sympatie k skupine alebo hnutiam, ktoré násilím, hrozbou násilia alebo hrozbou inej ťažkej ujmy smerujú k potláčaniu základných práv a slobôd osôb a to sprístupňovaním extrémistického materiálu svojim priateľom, ako aj iným osobám, kde takto konal zdieľaním obrázkov," píše sa vo vyhlásení, ktoré médiám poskytla hovorkyňa polície v Trenčíne Elena Antalová.

Žáčik po začatí prehliadky "začal javiť spontánne zdravotné problémy,"  v dôsledku ktorých policajti privolali rýchlu zdravotnú pomoc a následne bol prevezený na ošetrenie do Fakultnej nemocnice v Trenčíne.

Voči menovanému neboli zo strany polície použité žiadne donucovacie prostriedky.

V žiadnom prípade Martin Ž. nebol zadržaný ani zatknutý v zmysle Trestného poriadku. O transporte Martina Ž. do nemocnice rozhodol lekár RZP," píše sa ďalej v stanovisku.

Pri prehliadke policajti zaistili veci, ktoré budú predmetom ďalšieho znaleckého skúmania. Nakoľko vyšetrovanie naďalej trvá, v tomto štádiu vyšetrovania polícia neposkytne viac informácií.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.