Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.09.2021, 12:17 Aktualizované dňa 13.09.2021 o 12:36

Poslanec OĽaNO Krúpa zvoláva mimoriadny výbor k dianiu v polícii a inšpekcii

Predseda parlamentného brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa chce pozvať riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Petra Scholtza.

Poslanec OĽaNO Krúpa zvoláva mimoriadny výbor k dianiu v polícii a inšpekcii
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Predseda parlamentného brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa (OĽANO) zvoláva mimoriadne zasadnutie výboru k situácii v polícii. Pozvať chce riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Petra Scholtza. Termín zasadnutia výboru oznámi čoskoro, informoval na sociálnej sieti.

"Vzhľadom na posledné zatýkania, na situáciu spojenú so spochybňovaním vyšetrovaní či so zverejňovaním spisov z polície a prokuratúry, som sa rozhodol, že je najvyšší čas zvolať mimoriadne rokovanie brannobezpečnostného výboru. Je potrebné objasniť situáciu v Policajnom zbore, najmä vo svetle vzájomných obviňovaní, zatýkaní a pokusov o zastrašovanie vyšetrovateľov," zdôvodnil Krúpa.

Oznámenie o zvolaní výboru prišlo po pondelkovej informácií, že ÚIS mal zadržať niekoľko vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) z kauzy Očistec.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) to vníma ako účelovú akciu. Neprekvapuje ho, že prípad dozoruje bratislavská krajská prokuratúra, "ktorá účelovo obvinila aj policajného prezidenta" Petra Kovaříka.

Dodal, že každým dňom rastie jeho presvedčenie o špinavých hrách v pozadí. ÚIS vyšetruje údajné manipulovanie svedeckých výpovedí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.