Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.01.2017, 11:39

Fedor zvažuje kandidatúru na župana v Trenčianskom kraji

Fedor zvažuje kandidatúru na župana v Trenčianskom kraji
Zdroj: TASR

Poslanec Národnej rady SR za Most-Híd Martin Fedor uvažuje nad kandidatúrou na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja. Definitívne sa však ešte nerozhodol.

"Záleží mi na regióne, v ktorom som vyrastal a kde žijem. Ak sa rozhodnem kandidovať, bude to zo zodpovednosti za tento región. Pretože zodpovednosť je dnes v politike dôležitá na všetkých úrovniach viac ako kedykoľvek predtým," povedal pre TASR Fedor. Bývalý minister obrany už v minulosti za predsedu Trenčianskeho kraja kandidoval.

Termín volieb do vyšších územných celkov ešte nie je určený. Pokiaľ sa nezmení zákon a voľba predsedov krajov zostane dvojkolová, voľby by sa mali konať najneskôr v sobotu 4. novembra. Ak sa zákon zmení a voľby budú jednokolové, bude možný aj neskorší novembrový sobotný termín. Noví predsedovia krajov a krajskí poslanci musia byť známi do 23. novembra.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.