Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.01.2017, 09:41

Radičová vrátila ocenenie Zlatý Biatec. Kvôli šéfovi polície

Prezidenta Policajného zboru si zavolal na koberček aj Andrej Kiska. Mal mu vysvetliť konšpiračný list, pod ktorý sa podpísal.

Radičová vrátila ocenenie Zlatý Biatec. Kvôli šéfovi polície
Zdroj: HN/Peter Mayer

Bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová sa oficiálne zriekla ocenenia Zlatý Biatec za rok 2012, ktoré jej udelilo Neformálne ekonomické fórum (NEF) Hospodársky klub. Informovalo o tom Centrum pre otvorenú politiku.

"Prečítala som si text Vyhlásenia NEF Hospodársky klub o migrácii vrátane zoznamu signatárov, medzi ktorými je aj prezident Policajného zboru. Je neprijateľné, aby sa pod takúto zmes obsahových absurdít, mäteže faktov a posplietaných nelogických, kvázi súvislostí ktokoľvek podpísal. Preto sa oficiálne zriekam a vraciam ocenenie Zlatý Biatec za rok 2012, ktorý mi bol týmto klubom udelený," uviedla Radičová.

​Reagovala tak na prezidenta Policajného zboru Tibora Gašpara, ktorý podporil vyhlásenie združenia NEF Hospodársky klub o migrácii. Prezident Andrej Kiska v tejto súvislosti v pondelok prijal Gašpara, aby mu vysvetlil svoje dôvody, prečo vyhlásenie podpísal.

NEF v ňom predstavilo "Základný súbor opatrení voči ekonomickým migrantom". Okrem iného združenie odporučilo vláde štatisticky sledovať ich štruktúru a počty, v právnej oblasti riadne zadefinovať celú oblasť pracovných povolení v nadväznosti na získanie občianstva v členskej krajine EÚ podľa domáceho práva členskej krajiny.

Ďalším odporúčaním je sledovať financie, ktoré plynú do zahraničia pre rodinu migranta, sledovať ich objem a zaviesť ich dôslednú štátnu reguláciu, v oblasti školstva dôsledne uplatňovať vymáhanie nákladov na jazykovú a inú prípravu takejto pracovnej sily a iné.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.