Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.01.2017, 00:00

Bratislava kúpi pre reštituentov byty

Podľa primátora Bratislavy Iva Nesrovnala je zákon o poskytovaní dotácií na obstaranie náhradných bytov pre obyvateľov reštituovaných domov v hlavnom meste nevykonateľný.

Spor sa ťahá už roky. Kým iné mestá sa s ním dokázali vysporiadať, v Bratislave sa problém stále vlečie. Hlavnému mestu sa totiž stále nedarí zabezpečiť náhradné bývanie pre nájomníkov reštituovaných bytov. Mesto malo takmer šiestim stovkám ľudí postaviť nové byty. To sa však ukazuje ako nereálne. Pozemkov v Bratislave je málo, nové bývanie drahé. Rezort dopravy spolu s magistrátom včera prišiel s riešením: mesto bude môcť byty aj nakupovať.

Nízky príspevok
Problémom pri reštituovaných bytoch je tiež nízky finančný príspevok štátu. Ministerstvo dopravy prispieva na štvorcový meter tisíc eurami. To však nestačí. Mesto teraz

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.