Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.01.2017, 21:52 Aktualizované dňa 22.01.2017 o 12:16

Facebookové stránky Danka a SNS sú nedostupné. Dochádza k výhražným útokom, reaguje strana

Andrej Danko bol v posledných dňoch pod tlakom verejnosti.

Facebookové stránky Danka a SNS sú nedostupné. Dochádza k výhražným útokom, reaguje strana
Zdroj: Peter Mayer

Predseda parlamentu sa v poslednej dobe "tešil" záujmu médií i slovenskej verejnosti. Rovnako ako viacero slovenských politikov, aj Andrej Danko bol aktívny na sociálnej sieti Facebook, čoho dôkazom bola stránka "Andrej Danko - predseda NR SR."

To už je minulosťou.

Stránka, ktorú malo "lajknutú" 9-tisíc ľudí, bola z Facebooku vymazaná. Dôvody nie sú známe. Okrem toho z Facebooku zmizla aj fanstránka Slovenskej národnej strany.

Predseda národniarov bol pod drobnohľadom verejnosti po tom, čo vysvitlo, že v septembri bol povýšený o osem hodností na kapitána. Stal sa terčom ľudovej tvorivosti a pri tejto príležitosti vzniklo viacero koláži, ktorými ľudia tento postup kritizovali. Šéf SNS a parlamentu si včera večer na Facebooku založil nové konto.

Na základe odporúčania správcu konta FB, tlačové oddelenie SNS pristúpilo k zmenám pravidiel. Fan pages SNS a Andreja Danka, sme nezrušili, hneď po nastavení ich obnovíme. Slušnosť diskusie žiaľ prekročila akúkoľvek hranicu, kde celá diskusia bola najmä o vulgarizmoch a fyzickom vyhrážaní sa. Dokonca dochádza aj k výhražným anonymným útokom na jednotlivé osoby, ktoré pracujú pre SNS. O uvedenom postupe sme informovali aj predsedu SNS Andreja Danka, ktorý je v zahraničí,“ píše sa v reakcii SNS, ktorú pre hnonline.sk poskytla hovorkyňa Júlia Kollárová.

​Denník N informoval, že predseda parlamentu Andrej Danko sa stal v tichosti armádnym dôstojníkom. Do hodnosti kapitána v zálohe ho vymenoval minister obrany Gajdoš rozkazom z 21. septembra 2016. Gajdoš mal šéfa SNS oceniť aj za to, že sa prihováral za navýšenie rozpočtu pre armádu.

​Kritiku si vyslúžil najmä od Igora Matoviča, ktorý ho verejne vyzval, aby sa spolu s ministom Gajdošom ospravedlnil. Na to mu Danko odkázal, že tak nikdy neurobí a následne pobozkal svoje kapitánske výložky.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.