Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.09.2021, 14:39

Na stretnutia s pápežom na Slovensku je zaregistrovaných zatiaľ vyše 80-tisíc ľudí

Najväčší záujem má verejnosť zatiaľ o posledný deň návštevy pápeža na Slovensku, keď bude Svätý Otec v Šaštíne.

Na podujatia s pápežom je zaregistrovaných zatiaľ vyše 80-tisíc ľudí. Potvrdili to z Tlačovej kancelárie Konferencie biskupov Slovenska (TK KBS).

Najväčší záujem má verejnosť zatiaľ o posledný deň návštevy pápeža na Slovensku, teda 15. septembra, keď bude Svätý Otec v Šaštíne. Prihlásených je tu okolo 37 500 ľudí. Z TK KBS uviedli, že ide o údaje z piatkového rána.

Registráciu do OTP sektorov na podujatia s pápežom Františkom už uzavreli. Dôvodom sú kapacitné obmedzenia vyplývajúce z epidemických nariadení.

Registráciu pre plne očkovaných uzavrú o polnoci z nedele 12. na pondelok 13. septembra. Prihlásiť sa je možné do Šaštína, Prešova a Košíc. Bez registrácie sa záujemcovia na verejné podujatia spojené s návštevou pápeža Františka nedostanú.

Pápež František na septembrovej (12. - 15. 9.) návšteve Slovenska zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.