Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.01.2017, 17:06

Nadácii Zastavme korupciu nešlo o pravdu, tvrdí Kaliňákov rezort

Minister vnútra Robert Kaliňák
Zdroj: TASR/M. Baumann

Ministerstvo vnútra aj Nemocnica sv. Michala odmietajú informácie Nadácie Zastavme korupciu, ktorá oznámila, že končí svoje pôsobenie v pracovnej skupine na posúdenie výhodnosti nákupu vybavenia do Nemocnice sv. Michala v Bratislave.

"Snažia sa zakryť pravdu

Podľa ich spoločného stanoviska nadácii nejde o skutočné zistenie správnych cien.

Nemocnica aj ministerstvo, ktoré je jej zriaďovateľom, tvrdia, že už na prvom spoločnom stretnutí sa ukázalo, že nemocnica nenakupovala predražene, ale že naopak, pri nákupe prístrojov ušetrila.

Nadácia sa teraz podľa nich snaží "nepravdivými" tlačovými správami zakryť pravdu, že jej analýza nákupu zdravotníckej techniky "je hrubo zavádzajúca, neprofesionálna a najmä lživá".

Nadácia podľa ministerstva klamala

Nadácia podľa ich stanoviska klamala, keď tvrdila, že pri vlastnej analýze využívala databázu ministerstva zdravotníctva.

"Naopak, účelovo používali nesprávne špecifikácie, porovnávala neporovnateľné prístroje, prípadne porovnávali ceny bez DPH a teda, že cieľom tohto materiálu nebolo reálne porovnanie cien nákupu zdravotníckeho vybavenie nemocnice, ale že išlo o politickú objednávku poškodiť jednu z najlepších všeobecných nemocníc na Slovensku, jej vedenie, ako aj vedenie ministerstva vnútra," napísala nemocnica a rezort v spoločnom stanovisku.

Nadácia pozastavila preverovanie

Nadácia Zastavme korupciu dnes oznámila, že pozastavuje svoje pôsobenie v pracovnej skupine. Tvrdí, že sa nevie dostať k dokumentom, ktoré by okolnosti okolo tendra na zdravotnícku techniku viac objasnili.

Organizácia má podozrenie, že zdravotnícke zariadenie malo nakupovať predražene. Nemocnica to odmietla. Pracovná skupina zložená z členov nadácie, zástupcov nemocnice či ministerstva zdravotníctva to mala preveriť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.