Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.12.2016, 13:33

Začalo sa vyšetrovanie Bašternáka. Prokuratúra preveruje 12 miliónov v hotovosti, ktoré mal zaplatiť za byty

Polícia a prokuratúra prešetruje ako a či vôbec mohol sumu 12 miliónov zarobiť.

Začalo sa vyšetrovanie Bašternáka. Prokuratúra preveruje 12 miliónov v hotovosti, ktoré mal zaplatiť za byty
Zdroj: YouTube

Podnikateľa Ladislava Bašternáka spájaného s podozreniami z daňových podvodov začala prešetrovať bratislavská okresná prokuratúra. Informuje o tom Nový Čas na svojom webe.
Podľa denníka žiada prokuratúra od biznismena dokumenty, akým spôsobom prišiel k peniazom, ktorými mal v roku 2012 zaplatiť 12 miliónov eur za sedem bytov v Bratislave.

Web pripomína, že Finančná správa už v roku 2013 nadobudla podozrenie, že sumu mohol podnikateľ zaplatiť len naoko, aby získal späť daňovú vratku dva milióny eur. Vo veci aj naďalej prebieha vyšetrovanie hlavne jeho bývalej firmy.

V súčasnosti však polícia a prokuratúra podľa denníka prešetruje i to, ako a či vôbec mohol podnikateľ sumu 12 miliónov zarobiť a či nie je jeho majetok nelegálny.

"Dňa 9.12.2016 bola Okresnou prokuratúrou Bratislava I zaslaná Ladislavovi B. žiadosť, aby v lehote do 30 dní odo dňa jej doručenia predložil doklady o tom, akým spôsobom nadobudol špecifikovaný majetok a rovnako uviedol aj hodnotu tohto majetku. Žiadosť si menovaný prevzal 21.12.2016," uviedol pre denník hovorca prokuratúry Michal Šúrek.

Bašternák sa k uvedeným informáciám nevyjadril.

Pozrite si aj rozhovor s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom v HNtelevízii z mája 2016, v ktorom hovoril o kauze Bašternák:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.