Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.12.2016, 19:49

V súkromnom domove pri Leviciach mali zneužívať deti. Podozrivý je jeden zo zamestnancov

V súkromnom domove pri Leviciach mali zneužívať deti. Podozrivý je jeden zo zamestnancov
Zdroj: pixabay.com

V súkromnom domove Združenie Rodiny pre detský úsmev vo Veľkých Kozmálovciach v okrese Levice malo údajne dôjsť k sexuálnemu obťažovaniu detí. Informovala o tom dnes televízia Markíza vo svojom večernom spravodajstve.

Podozrivý je jeden zo zamestnancov. Tri úrady práce podali v tejto súvislosti trestné oznámenia. Takmer všetky deti z domova premiestnili. Ministerstvo práce začalo správne konanie o zrušení akreditácie.

Na podozrenia prišiel podľa televízie pracovník sociálnej kurately pri poskytovaní pomoci rodine, ktorej deti boli dočasne umiestnené v domove. Z rozhovoru s deťmi a rodičmi vyplynulo, že mohlo dôjsť k sexuálnemu obťažovaniu jedného z detí.

Úrady podľa televízie preverili aj ostatné deti v zariadení. Mali objaviť ďalšie podozrivé prípady. Následne rozhodli o premiestnení chovancov, ku ktorému došlo takmer okamžite.

V prípade Združenia Rodiny pre detský úsmev nejde podľa televízie o klasický domov, ale skôr o profesionálne rodiny. Markíza sa pokúsila so zariadením skontaktovať, ale neúspešne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.