Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.12.2016, 00:00 Aktualizované dňa 04.12.2018 o 15:15

Pravda je v nedohľadne. Toto sú hlavní aktéri Gorily a ich príbehy

Nevyriešená kauza dodnes traumatizuje slovenskú spoločnosť. Spustila najväčšie protesty v slovenských uliciach od čias Nežnej revolúcie.

Údajná korupcia na najvyšších miestach v politike, zákulisné dohody a ťahanie za nitky. V decembri 2011 sa na internete objavil spis Gorila, ktorý rozoberal úzke prepojenie biznisu s politikou. Pravosť zverejnených informácií sa doteraz nepodarilo potvrdiť, ani vyvrátiť.

A práve tento spis spustil na Slovensku najväčšie protesty v uliciach od čias Nežnej revolúcie. 

Ani to, či je autorom naozaj Slovenská informačná služba. Polícia ani neskúma, či je autorom rozviedka, ale iba jednotlivé udalosti, povedal ešte v októbri policajný šéf Tibor Gašpar. Ako vtedy dodal, v úvode nového roka by sa polícii mohlo podariť niektoré vyšetrovania uzavrieť.

Vyšetrovací tím medzitým opustil jeho šéf Marek Gajdoš, ktorý ešte počas návštevy u prezidenta Andreja Kisku povedal, že väčšina vecí z údajného spisu Gorila sa potvrdzuje, no niektoré sa nepotvrdzujú. Polícia uviedla, že nový vedúci vyšetrovacieho tímu študuje spisy, ktoré prebral a preto nie je možné odhadnúť termín ukončenia prípadu.

HN vám prinášajú pohľad na piatich najexponovanejších aktérov dokumentu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.