Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.11.2016, 18:27

Liberálny subjekt, za ktorým stojí známy podnikateľ, predstavil nové tváre

Občianske združenie Progresívne Slovensko sa môže zmeniť na politickú stranu.

Liberálny subjekt, za ktorým stojí známy podnikateľ, predstavil nové tváre
Zdroj: HN/Peter Mayer

Občianske združenie Progresívne Slovensko, ktorého zakladateľom je známy podnikateľ Ivan Štefunko, predstavilo nové tváre. Subjekt bol založený v septembri, teda šesť mesiacov po voľbách.

Na webstránke Progresivne.sk sa objavilo osem členov Správnej rady, tri ženy a päť mužov. Konkrétne ide o Michaelu Jacovú, zakladateľku najväčšieho slovenského podujatia pre inovatívne firmy Startup Awards. Druhou ženou je Zora Jaurová, expertka na kultúrnu politiku a kreatívny priemysel. Slovensko zastupovala vo Výbore pre kultúrne záležitosti v Rade EÚ. Poslednou ženou je Ivana Molnárová, výkonná riaditeľka spoločnosti Profesia.

Mužské zastúpenie v Správnej rade predstavujú Martin Hojsík, člen predstavenstva Four Paws i Michal Truban, podnikateľ a investor do startupov. Na webe je uvedená ešte dvojica Martin Dubéci a advokát Radovan Pala. A samozrejme zakladateľ Ivan Štefunko.

Progresívne Slovensko má nadviazať na myšlienky bývalého šéfa Inštitútu finančnej politiky Martina Filka, ktorý tragicky zahynul koncom marca 2016. Filko dlhodobo presadzoval spôsoby, ako dosiahnuť efektívnejšiu verejnú správu. Nové združenie by malo podľa zakladateľov presadzovať liberálne a proeurópske názory.

Denník Sme na svojom webe píše, že od Progresívneho Slovenska sa očakáva, že bude ľavicovou protiváhou najsilnejšej parlamentnej strany Smer-SD.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.