Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.09.2021, 12:25 Aktualizované dňa 08.09.2021 o 14:50

Kollár po rannom Sulíkovom vyhlásení otočil. V parlamente chce pomôcť Remišovej

Na priame otázky, či Kollár súhlasí s personálnym obsadením, ako ho navrhla SaS, neodpovedal.

Šéf parlamentu a koaličnej Sme rodina Boris Kollár je rád, že sa vnútrostranícke spory Za ľudí konečne vyriešili. Vyhlásil to dnes na brífingu. 

Veronike Remišovej poprial dostatok síl na obnovu strany. 

Zároveň vyjadril nádej, že sa týmto uzavrú politické spory jeho kolegov a všetci sa budú môcť sústrediť na prácu. 

K otázke personálneho rozloženia síl vo vládnej koalícii sa priamo nevyjadril. Kollár sa odvolával na platnú koaličnú zmluvu a na to, čo je v nej napísané.

V prípade, že by sa mali meniť pomery síl, tak sa musí podľa neho tento dokument otvoriť. Kolegov však vyzval, aby pracovali pre ľudí a neriešili jednotlivé kreslá. 

"Vyzývam kolegov, aby sme začali konečne robiť pre ľudí a nehádali sa o tom, kto bude na akej stoličke sedieť," povedal Kollár.

Na priame otázky, či Kollár súhlasí s personálnym obsadením, ako ho navrhla SaS, neodpovedal. Povedal len, že nemá záujem na tom, aby sa niečo menilo, ale ak má Kolíková zostať ministerkou, tak by sa mala otvoriť koaličná zmluva.

"V koaličnej zmluve máme napísané, že je to pre Za ľudí," hovorí Kollár.

Šéf parlamentu na záver povedal, že sa bude snažiť o to, aby zostal zachovaný poslanecký klub strany Za ľudí, aj keď má už len štyroch poslancov. "Pokiaľ to bude len trochu možné, nebudem žiadať jeho zrušenie," povedal s tým, že si musí preštudovať rokovací poriadok.

Ešte v nedeľu sa pri tom k tejto téme staval inak. Rázne hovoril o tom, že ak sa poslanecký klub rozpadne, tak by o svoje kreslo mala prísť práve Remišová, ktorá už nebude koalícii vedieť dodať stabilitu. 

Po otázkach novinárov na to, prečo zmenil postoj, odpovedal nepriamo a pripomenul poznámku Richarda Sulíka z dnešnej rannej tlačovej konferencie. Ten povedal, že SaS by si po novom mohla nárokovať aj kreslo šéfa parlamentu, ale nechajú ho Kollárovi. Počas tlačovej konferencie toto vyjadrenie spomenul niekoľkokrát. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.