Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.11.2016, 14:03

Slota podal sťažnosť voči obvineniu. Prokurátor ju zamietol

Slota podal sťažnosť voči obvineniu. Prokurátor ju zamietol
Zdroj: TASR/Pavol Ďurčo

Bývalému šéfovi národniarov Jánovi Slotovi zamietli sťažnosť voči obvineniu z ohrozovania mravnej výchovy mládeže. Informáciu priniesol portál aktuality.sk

Sťažnosť obvineného proti vzneseniu obvinenia bola zamietnutá ako nedôvodná,“ povedal pre portál Milan Cisarik, prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry Žilina.

Slota sa mal podľa hovorcu v rokoch 2014 a 2015 opakovane stretávať s mladistvými dievčatami v reštauráciách a nočných podnikoch, v ich prítomnosti konzumoval alkohol, platil im konzumáciu alkoholu a mal pred nimi sexuálne narážky.

V prípade uznania viny hrozí Jánovi Slotovi trest odňatia slobody šesť mesiacov až päť rokov, dodal Cisarik.

V budove známej žilinskej reštaurácie Gold Wing, kde má byt bývalý žilinský primátor Ján Slota, prebehla v decembri 2015 policajná razia. Zásah policajtov súvisel s trestným oznámením dvoch dievčat na Jána Slotu za sexuálne obťažovanie.

Trestné oznámenie na Slotu bolo vznesené kvôli údajnému sexuálnemu zneužitiu dvoch dievčat vo veku 15 a 16 rokov. Dievčatá tvrdili, že ich exposlanec a bývalý predseda SNS opil a zneužil. Slota obe dievčatá vraj pozná, vznesené obvinenie ale označil za lživé.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.