Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.09.2021, 16:42

Lengvarský: Slovensko bude onedlho očkovať treťou dávkou vakcíny

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský na stretnutí so svojim českým náprotivkom Adamom Vojtěchom povedal, že zaočkovanosť na Slovensku je o 10 percentuálnych bodov nižšia ako v Česku.

Lengvarský: Slovensko bude onedlho očkovať treťou dávkou vakcíny
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Minister zdravotníctva Slovenskej republiky Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) po utorkovom stretnutí so svojím českým rezortným kolegom Adamom Vojtěchom v Prahe uviedol, že miera zaočkovanosti proti covidu je na Slovensku v porovnaní s Českom približne o desať percent nižšia.

Zároveň zdôraznil úsilie zamerané na zvýšenie počtu zaočkovaných na Slovensku vrátane posilnenia možností vakcinácie u všeobecných lekárov, podávania vakcíny bez registrácie či očkovania prostredníctvom mobilných výjazdových tímov.

V Česku pribudlo za pondelok 391 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom, čo je najviac od začiatku júna. Vojtěch na spoločnej tlačovej konferencii s Lengvarským podotkol, že infekcia sa šíri najmä medzi nezaočkovanými.

Šéfovia rezortov zdravotníctva na Slovensku a v Českej republike si vymenili aj informácie ohľadom prípadného podávania tretej dávky vakcíny proti covidu. Lengvarský priblížil, že Slovensko onedlho umožní vakcináciu podpornou dávkou pre rizikové skupiny obyvateľstva vrátane domovov pre seniorov.

Vojtěch a Lengvarský hovorili i o medzištátnej spolupráci v oblasti záchranných zdravotných služieb. Príslušná zmluva by mala byť hotová v priebehu niekoľkých mesiacov, spresnil Vojtěch.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.