Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.11.2016, 11:32 Aktualizované dňa 07.11.2016 o 12:31

Na Slovensku prebiehala veľká policajná razia, má ísť o obrovské daňové podvody

Na Slovensku prebiehala veľká policajná razia, má ísť o obrovské daňové podvody
Zdroj: ilustračná snímka TASR/Radovan Stoklasa

Vo viacerých slovenských mestách prebiehala veľká policajná razia, pri ktorej zadržali policajti desiatky ľudí. Informáciu priniesol portál aktuality.sk.

Razia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) prebiehala od rána v Bratislave, Trnave, Košiciach, Banskej Bystrici ale aj na ďalších miestach.

Podľa polície ide o veľký prípad, kauza má súvisieť s obrovskými daňovými podvodmi. Štátu mohla vzniknúť škoda vyše 10 miliónov eur. 

Prípad bol údajne rozpracovaný už dlhšie obdobie.

Podľa TV Markíza kriminalisti už zadržali viac ako 30 ľudí a prípad by mal súvisieť s minuloročnou raziou vo firme v Strážskom, ktorá vyrába betonársku oceľ.

"Môžeme potvrdiť, že od skorých ranných hodín vykonávajú príslušníci Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru zaisťovacie a zadržiavacie úkony na viacerých miestach Slovenska v súvislosti so závažnou ekonomickou  trestnou činnosťou. Konkrétne ide o nadmerné odpočty DPH  s komoditou betonárskej ocele. V tejto chvíli vzhľadom na prebiehajúce procesné úkony nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie," hovorí Martin Wäldl z oddelenia komunikácie a prevencie kancelária prezidenta Policajného zboru.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.