Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.10.2016, 16:54

Definitívny koniec. Procházka sa vzdáva poslaneckého mandátu, odchádza aj zo Siete

Procházka z politiky odchádza bez ohľadu na to, či získa post sudcu v Luxemburgu.

Radoslav Procházka
Zdroj: TASR/M. Svítok

Zakladateľ donedávna vládnej strany Sieť Radoslav Procházka v slovenskej politike končí.

K 31. októbru bývalý predseda Siete, ktorý mal pred marcovými voľbami ambíciu vymeniť na premiérskom poste Roberta Fica, skladá poslanecký mandát aj členstvo v strane.

„Rozhodol som sa v plnom rozsahu sa vrátiť k právnej praxi, a to bez ohľadu na to, ako sa pre mňa skončí výberový proces na pôde Súdneho dvora Európskej únie,“ píše sa v stanovisku Procházku.

Súčasný predseda Siete Roman Brecely rozhodnutie Procházku rešpektuje. „Radovi ďakujem za spoluprácu a prajem mu všetko dobré ako v súkromnom tak aj profesijnom živote,“ dodal Brecely. Zároveň považuje tento krok bývalého predsedu za nový začiatok pre stranu.

Aktuálne sa Procházka uchádza o post dodatočného sudcu Všeobecného súdu v Luxemburgu. Odobrila mu to Súdna rada aj vláda. Chýba mu už iba súhlas práve z Luxemburgu.

Proti jeho kandidatúre na tento post ostro vystúpila opozičná SaS. Z toho dôvodu poslal šéf liberálov Richard Sulík do Luxemburgu list.

„V liste sme okrem iného upozornili Súdnu radu na nízky morálny kredit Radoslava Procházku, netransparentné financovanie jeho dvoch politických kampaní, prezidentskej a parlamentnej,“ tvrdí Sulík.

V stanovisku SaS sa píše, že na základe listu bolo voči Procházkovi otvorené konanie.  "Veríme, že výsledkom tohto konanie bude neprijatie nominácie Radoslava Procházku," uzatvára Sulík.

Pozrite si aj rozhovor v HNtelevízii, v ktorom Procházka objasňuje dianie v Sieti po voľbách:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.